Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 27° 15°
Site Haritası

P.A.NYLON 6-66 Geri Dönüşüm Plastik

Polyamid, PA NYLON 

  Peptid bağları tarafından bağlanmış monomerler içeren bir polimerdir. Doğal olarak (proteinler, yün, ipek) da oluşabilirler, suni olarak (naylon, kevlar,  sodyum (poli)aspertat) da yapılabilirler.

      Bir asit klorid grubu veya karboksilik asit ve bir amino grubun  yoğuşma reaksiyonundan amid bağı elde edilir.Küçük molekül, (genellikle su, amonyak veya hidrojen  klorid) elimine edilir. Amino grup ve karboksilik asit grubu aynı monomer üzerinde olabilir, veya biri iki amino grup ile, diğeri iki  karboksilik asit veya asit klorid grubu ile iki farklı bifonksiyonel  monomerden, polimer oluşabilir. Amino  asitler, tekil monomer örneklerindeki gibi, benzer moleküllerle  reaksiyona girip polyamid formunu alabilir.      

     Polyamid, peptid bağlarıtarafından bağlanmış monomerler içeren bir polimerdir. Doğal olarak (proteinler, yün, ipek) da oluşabilirler, suni olarak (naylon, kevlar, sodyum (poli)aspertat) da yapılabilirler.

      Bir asit klorid grubu veya karboksilik asit ve bir amino grubun yoğuşma reaksiyonundan amid bağı elde edilir.Küçük molekül, (genellikle su, amonyak veya hidrojen klorid) elimine edilir. Amino grup ve karboksilik asit grubu aynı monomer üzerinde olabilir, veya biri iki amino grup ile, diğeri iki karboksilik asit veya asit klorid grubu ile iki farklı bifonksiyonel monomerden, polimer oluşabilir. Amino asitler, tekil monomer örneklerindeki gibi, benzer moleküllerle reaksiyona girip polyamid formunu alabilir.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret8426
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.72012.731
Euro2.95322.965
Takvim
Saat